1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków; nie wolno jednak zapominać, że obchodzimy w tym dniu także rocznicę agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę i początku II wojny światowej.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej miało charakter radosny i podniosły.
Pan Dyrektor Paweł Żurowski podkreślił w przemówieniu skierowanym do dzieci, rodziców, zaproszonych gości oraz grona pedagogicznego, że nadchodzący rok szkolny przyniesie wiele zmian i wyzwań. Nawiązał do planowanych w systemie edukacji reform, zwracając uwagę na szanse i trudności, jakim wspólnie podołać będzie musiała społeczność naszej szkoły. Życzył również dzieciom i nauczycielom owocnego wysiłku w zdobywaniu wiedzy oraz rzetelnego wykonywania swoich obowiązków.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wicewójt Gminy Lesznowola, Pani Iwona Pajewska-Iszczyńska oraz Państwo Radni: Anna Niezabitowska i Krzysztof Klimaszewski. W swoich przemówieniach zwrócili oni uwagę na osiągnięcia uczniów i grona pedagogicznego Zespołu Szkół oraz ich znaczenie dla życia społeczności lokalnej. Duże wrażenie wywarło na obecnych przemówienie Pana Klimaszewskiego, w którym odwołał się on do swoich doświadczeń podczas misji wojskowych w regionach świata ogarniętych konfliktami zbrojnymi. Zaakcentował, jak wielką szansę otrzymały od losu dzieci, które mogą kształcić się w warunkach pokoju i bezpieczeństwa.
W roku szkolnym 2016/2017 do Zespołu Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej uczęszczać będzie 950 uczniów. Edukację w oddziałach zerowych rozpocznie 54 dzieci. Do szkoły podstawowej uczęszczać będzie 688 uczniów. W gimnazjum uczyć się będzie 208 osób.
Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w 4 turach: kolejno brała w nich udział młodzież gimnazjalna, następnie dzieci z klas IV-VI, II-III oraz oddziałów zerowych i klas I. Po części ogólnej dzieci udawały się z wychowawcami do sal, by wspólnie z rodzicami uzyskać niezbędne informacje oraz w gronie swojej klasy powitać nowy rok szkolny.
Tekst i dokumentacja fotograficzna:
Kamil Bieńkowski,
nauczyciel etyki
« poprzednia | następna » |
---|