• Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

BRAZOWY ŁUKASZ SIKORA - NA MAZOWSZU

Email Drukuj PDF

PO PROSTU – ŁUKASZ

Tak po prostu , bo to niezwykle skromny i pracowity zarazem uczeń klasy 2D Gimnazjum w Nowej Iwicznej. Łukasz Sikora ma za sobą niezwykle udany sportowy rok w drugiej klasie gimnazjum . Zdobył praktycznie wszystko co było do wygrania w swojej koronnej konkurecji  biegowej -100 metrach indywidualnie.

Zaczeło się od zawodów Gminy Lesznowola I Powiatu Piaseczno . Wiedzieliśmy że Łukasz ma duży potencjał sprawdzajac go na lekcjach wf , ale zawody bardzo szybko pokazały że można mieć do niego wielkie zaufanie. Zdobył tytuł najszybszego ucznia gminy i powiatu uzyskując czas 12,27 sek.

Teraz czekały na niego Mistrzostwa Międzypowiatowe – na regenerację sił miał zaledwie 2 dni i to wystarczyło dla Łukasza – choć czas minimalnie gorszy 12,40 sek. to sięgnął on po tytuł i zdobył 1 miejsce. Teraz czekał Łukasza ostatni sprawdzian XVI MAZOWIECKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w Radomiu.

Na zawody pojechał pod opieką swojego nauczyciela wf Mariusza Skalskiego. Łukasz nie zawiódł . Awansował bez problemu do finału najszybszych chłopaków Mazowsza. To zdopingowało go tak mocno że „wykręcił „ lepszy czas od eliminacji  i uzyskując „życiówkę” pokonał 100 metrów w 12,16 sek . Pozwoliło to zdobyć 3 miejsce i brazowy medal Mistrzostw Mazowsza. To jedno z największych osiągnięc reprezentata szkoły z Iwicznej ostatnich lat.

Gratulujemy Łukaszu tego wyniku a przed tobą cała trzecia klasa i nowe wyzwania –zdrowia i sukcesów życzą nauczyciele wf ze ZSP Nowa Iwiczna.